Home / Mücevher  / Victoire de Castellane

Victoire de Castellane

Tasarımcının çıkardığı ürün mü tasarımdır, yoksa tasarımcının aslında kendisi mi?.. Aslında tasarımcı ve tasarım birbiriyle örtüşmüş ve birbirlerini geliştirmekte; yansıtmaktadır. Tıpkı Victoire de Castellane ve mücevherleri gibi…

Victoire de Castellane, halen kariyerine Dior çatısı altında devam etse de onun kariyer öyküsünün başlangıcı Chanel’e uzanır. Tasarım hayatına ilk adımını Karl Lagerfeld’in yanında Chanel’in mücevher direktörü olarak atmış olan Victoire de Castellane, orada tam 14 yıl boyunca çalışmıştır. 1998 yılında Dior Mücevher bölümüne baş tasarımcı olarak atanmış, yaptığı rengarenk mücevherlerle kendi dünyasının kapılarını açmıştır.

 

Her sene Dior için hazırladığı düşsel koleksiyonlarıyla ses getiren ve Madame Dior olarak da anılmaya başlayan Victoire de Castellane, tasarımlarında çoğunlukla doğa figürlerine yer veriyor. Mücevher tasarımlarında ilham kaynağı olarak Alice Harikalar Diyarı, Walt Disney, Bollywood ve Grimm Kardeşler gibi pop kültürler olduğunu söyleyebiliriz.

 

Ortaya çıkardığı sayısız koleksiyonlar, özel tasarımlar, farklı formlar ve taşlar ile sergiler açan Victoire de Castellane adını tüm dünyaya duyurmayı başarmış; saygınlık kazanmıştır.

 

Victoire de Castellane’ın anlatacak kelimeleri düşünecek olsak şöyle derdik: Şaşaalı, renkli, avangard, albenili ve sıra dışı…

Yazan: Gonca Çipe

Değerlendirme
YORUM YOK