Home / Teknoloji  / Teknolojiler

Teknolojiler

a

LAZER KAYNAK CİHAZI

ROFIN firmasının StarWeld mikro lazer ailesinden darbe lazerli kaynak cihazı kendini dünya çapında kanıtlamış bir üründür. StarWeld lazer kaynak cihazları kuyumculuk, dişçilik, optik ve elektronik sanayi ile alet ve kalıp yapımında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Özellikle altın, gümüş, platin, titan, bakır ve yüksek kaliteli çelik alaşımlarına nokta ve dikiş kaynak yapmak için üretilmiş olmakla birlikte başka birçok metalin birbirine kaynatılmasında da başarıyla kullanılabilir.

PATTERN MASTER

PatternMaster™ sistemi, CAD dizaynlarını gerçek 3 boyutlu modellere çevirerek üretim ve pazarlama süresini azaltır , 2 boyutlu tasarımının ötesine geçerek, kalıba dökmeye ya da kalıp üretimine hazır örnekler hazırlanabilir.
Artık modelleme gücünüzü en ayrıntılı ve karmaşık parçalarınız için bile kullanabilirsiniz. Sizin ve müşterilerinizin, tasarım ve uygulamalarını, ağır el işine ya da büyük zaman veya para yatırımlarına girmeden – hızlı ve gerçekçi olarak – hayata geçirebilirsiniz.

PatternMaster™, geometrik hassasiyet konusunda sanayideki tüm prototiplendirme sistemleri içerisinde en iyi fiyat/performans oranını sağlar. PatternMaster™’in hassasiyetiyle, gereksiz son işlemleri azaltarak ya da ortadan kaldırarak, oldukça hızlı bir üretim yapabilirsiniz. RTV silikon, epoksi-alüminyum, dış kalıp, pudralanmış metaller, Kirksite™ aletleme ya da sprey metal kullanarak, doğrudan merkez ya da oyuk insertleriyle hızlı modelleme işine geçin. Elinizde bu türden bir güç olduğunda, rakipleriniz karşısında daha iyi donanımlı olursunuz. PatternMaster™ sistemi, 12” x 6” x 8,5” ‘luk bir üretim alanına sığan uygulamalarınız için çözümler sunar.

Geniş bir yelpazedeki endüstriyel uygulamaların gereksinimlerini karşılayan PatternMaster™ sistemi:

  • Erişilmez hassasiyet sağlar.
  • Normal ofis şartlarında çalıştırılabilir ve standart CAD dosyalarıyla birlikte çalışır. Windows 95/98 ya da NT 4.0 kullanan IBM uyumlu standart bir PC’de çalışır.
  • Zehirli olmayan, termoplastik yapıya sahip bir malzemesi kullanır – olağanüstü döküm özellikleri gösterir (hızlı erime, kül ya da artık bırakmama, dış kalıp için oldukça uygun, ve çeşitli kalıp yapma yöntemleriyle çalışır.)
  • Birçok yapım öncesi ve yapım sonrası (süreci) ortadan kaldırır, kolay eriyen balmumu desteği – iskelet olmaması, düzeltme amaçlı kumlama ya da doldurma olmaması anlamına geliyor!
  • “Gece boyu ve hafta sonu devam eden” yapımlar için operatörsüz işlevi destekler ve dahili performans kontrolleri, kesilme noktasından itibaren otomatik yeniden başlama, kolay ayarlanabilir yapım ve destek paratmetrelerini içerir.
  • Sahip olunması ve işletilmesi, sınıfındaki diğer hızlı prototiplendirme sistemlerine göre daha az bedele mâlolur.

FREE FORM

Bilgisayarla 3D tasarım sürecinde, tasarımcı ile bilgisayar arasındaki fiziksel etkileşimi sağlayarak, dokunma hisli tasarım konusunda çığır açan yeni ve benzersiz FreeForm modelleme sistemi (FreeForm yazılımı + Phantom Arm) o kadar farklı ve alışılmadık bir ürün ki, kullanıp hissetmeden tam olarak algılamanıza gerçekten imkan yok; Her ne kadar kelimeler bu üstünlüğü açıklamaya yetmese de, kısaca, mouse ile klavye arasında ne kadar fark buluyorsanız, “Phantom Arm” ile mouse arasında da en az o kadar fark hissedeceksiniz diyebiliriz…

Konusunda birçok ödül almış Boston/ABD tabanlı SensAble Firması’ın geliştirdiği bu sistemle, mücevher, hediyelik eşya, ayakkabı tabanı, oyuncak ve film karakterleri, medikal/anatomik modeller gibi karmaşık geometrili organik modellerin tasarımı kolayca yapılabileceği gibi, günümüzde kullanılan 3D CAD sistemlerinin esneklik vermediği bazı özel kalıp ve ürün tasarımlarında yüzey ve katı modelleme yazılımları için benzersiz bir tamamlayıcı fonksiyona da sahiptir; Daha önceleri, CNC ile imalat sonrası el işçiliği ile yapılmak zorunda kalınan bazı karmaşık kalıp modifikasyonları artık FreeForm sistemi ile dijital ortamda gerçekleştirilebilir. FreeForm Plus sistemine dahil olan FreeForm Mold modülü sayesinde özellikle oyuncak ve promosyon sektöründe kullanılan karakter modellerinin kalıp ayırım yüzeyleri otomatik olarak IGES yüzey formatında hesaplanarak kısa sürede karmaşık kalpların tasarımı ve CNC ile işlemesi yapılabilir.

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.