Home / KÖŞE YAZILARI  / Fiske  / Kaçırdınız!

Kaçırdınız!

25 Şubat günü Kuyumcukent Kat Malikleri Genel Kurul Tiyatrosu vardı…

 

Ben ilk defa gittim.

Son zamanlarda gittiğim en gırgır, güldürüklü hem de Komiserli! ve ciddi gösteriydi.

Kuyumcukent toplantısında ne konuşulur? Kuyumculuk konuşulur.
Üreticilerin, maliklerin, kiracıların dertleri, problemleri konuşulur. Bunların hiçbiri konuşulmadı!!

Neler konuşuldu?

Başrollerde Divan Başkanı, nasıl rolünü benimsemiş, nasıl içselleştirmiş…

 

İlk dakikadan itibaren fırtına gibi girdi. Fırçanın bini bir para Başkanım ben sus otur, konuşma, söz al öyle konuş, çok konuşma vakit yok!! Başkanın sanki bir yerlerde randevusu vardı acele ediyordu… Zaten iki kişi muhalefet adına konuşuyordu diğerleri de korkudan söz almaya cesaret edemediler.

 

Oyuna gelenler nedense çok azdı! 2500 civarında olan kat maliklerinden 30 kişi civarında teşrif etmişti. Daha önce aynı oyunu seyrettikleri için mi gelmediler başka nedenleri mi var bilmiyorum.

 

Kimsede neden bu kadar az kişi katılıyor diye konuşmadı. Bir an evvel bitirip gidelim havası vardı.

 

Ben ilk defa gittim birkaç soru sorayım dedim. Soruyu soruyorum Başkan diyor ki anlaşıldı, teşekkür ederim! Ne anlaşıldı? Üç defa tekrar ettim üç defa başkan teşekkür etti… İki yılda bir yapılan genel kurul zaten konuşmak tartışmak, sorgulamak için var!! Ya benim soruya biri cevap verecek mi? Yönetimden filan üstüne alınan yok mu? Yok.
Konuştun ya, sorunu da sordun daha ne istiyorsun. Benim ki de hışırlık yani..

 

Basından bir arkadaşı çağırdım notlar alsın diye… Önce aldılar sonra yasak deyip dışarı çıkardılar! Başkanın yanına doğru gidip söyledim “buraya gelemezsin “dedi yerinden söz iste… Bir an kendimi Trump ın odasına selamsız daldığımı zannettim… Söz istedim. Basını içeri almıyorlar yasak mı?

 

Onu komiser bilir dedi. Komisere soralım dedim, bakarız dedi… komedi şakası bu adamlar… J Komisere gidip sordum böyle bir yasak var mı diye? Biz karışmayız yönetim bilir dedi. Kolundan tutup içeri getirdim basından arkadaşı işini yaptı…
Bu neyin kafasıdır? Neyin korkusudur pek anlamadım. En basitinden bir yere basını almak istemiyorsanız orada pis kokular var demektir!

 

Ortada alternatif rakip bir liste yok, muhalefet edip konuşan iki kişiden başkası yok ama Başkan da ve Yönetimde gerginlik had safhada!!!

 

Muhalefet eden arkadaşlar konuşmalarında çok ağır ithamlarda bulundular. Arıtma var, Rafineri var onun ödemesi gereken masrafları biz ödüyoruz falan dediler ama yönetimden kimse yok öyle değil böyle filan diye açıklama yapma gereği duymadı. Denetleme Kurulu zaten bıçak sırtında gidiyoruz dedi ama iddia ile ilgili tek kelime etmedi!

 

Girişte eski Başkanları, Kuyaş, Vizyonpark Başkanlarını gördüm, ileri gelenler oradaydı ama toplantıya nedense iştirak etmediler! İçeride kendilerini göremedik.

 

Tiyatro çok güzel sahneye kondu, oyuncular görevlerini fazlasıyla yerine getirdiler ve bizlerde saf, konu mankeni olarak oyunda seyirci olarak yerimizi aldık.

 

Bir saatte hemen hemen her şey bitti son gündem maddesine geldik. Başkan oyunun en çılgın cümlesini kurdu yerlere yattım gülmekten… Bir saattir vakit yok! gündem maddelerine hemen geçelim diyen Başkan; Arkadaşlar gece 11.00 e kadar vaktimiz var, istediğiniz kadar konuşabilirsiniz dedi. Bende konuşmak istiyordum ama gülmekten yarılmışım o arada fırsatı kaçırmışım.

 

Oyunun sonunda neler neler; kabul edenler için parmak kaldıran sayısı 6-7 yi geçmiyor, muhalif 4 kişi ama kayıtlarda 46000 mt kare için kabul oyu verilmiş!! Breh breh… Kimler ne kadar vekalet almış? İçeride oturanların sayısı ki toplamı 33 kişiydi, ayrıca parmak kaldıranların sayısı kayıtlarda var! Sonradan kayıtlarda boşluklar doldurularak evraklar hallediliyor. Bizler konu mankeni olarak olayı seyrediyoruz…

 

Çıkışta oyunun adını öğrenmek istedim. “Kimi Yangından mal kaçırmak” dedi. “Kimi Başkanın adamları” dedi. “Kimi Böyle gelmiş böyle gider” dedi. Böyle olunca oyunun tam adını öğrenemedim 😊

 

İşin özeti;

 

Kuyumcukent Kat Malikleri Toplantısında Kuyumculuk konuşulmadı arkadaşlar…

Hiçbir problem konuşulmadı! Lanet olsun, buradan hiçbir şey olmaz diyenler ve toplantıya gelmeyenler haklı çıktı…

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.