Home / Haberler  / Beyaz Bahçe

Beyaz Bahçe

Bu yıl 11’ncisi düzenlenen JTR Mücevher Tasarım Yarışmasında, Piano Jewellery sponsorluğunda, “Beyaz Bahçe” adlı çalışma ile birinciliği Hilal Kalender aldı.

JTR, bu yılki yarışmada; Anadolu’da yetişen ve sadece bu topraklara özgü endemik bitkilerden esinlenerek, yarışma temasını “Anadolu’nun Nadir Endemikleri” olarak belirlemişti. Oldukça zorlu geçen yarışmaya 384 kişi katıldı. Uzun süren elemeler sonunda, son 10 kişi belirlendi. 22 Mart gecesi düzenlenen törende ilk 3 belirlenerek ödüller sahiplerine verildi. Yarışmada Hilal Kalender, Piano Jewellery sponsorluğunda, Beyaz Bahçe isimli tasarımıyla birincilik koltuğuna oturdu.

 

Saçta kullanılacak bir mücevher olarak tasarlanan Beyaz Bahçe, Piano Jewellery’nin ustalığıyla can buldu. Bu yıl saç aksesuarı ve mücevherlerinin trend olduğunun da altını bir kez daha çizmek isteriz.

 

Kardelen çiçeğinden esinlenen Hilal Kalender, “Güçlü ve kararlı bir varlığın aynı zamanda ne kadar narin ve temiz kalabileceğinin bir kanıtıdır kardelen çiçeği. Sabırla ilerler yolunda. Aydınlığa çıktığında ise; kanıtlamış olduğu kuvveti ve yaratıcısının ona vermiş olduğu saf güzelliği seyredilmeye değerdir.” Diyor tasarımının hikayesinde.

 

Yarışmada ikinciliği “Aşkın Çiçeği” ile Ebubekir Kaygusuz, üçüncülüğü ise “Dönüşüm” adlı çalışmasıyla Ayhan Yılmaz aldı.

Haber: Gonca Çipe

Değerlendirme
YORUM YOK