Home / Vitrin Mühendsliği  / Bakmadan Geçme

Bakmadan Geçme

Vitrin, her dükkanın vazgeçilmezi, ön gösterimi. Müşterinizin ürünlerinizle ilk karşılaşması; satışa götürecek ilk adım. Hele ki Teknoloji de işin içine girince, vitrinler şenleniyor. Teknolojinin son noktası interaktif reklam ve tanıtım sunumlarını bir araya getirdik; teknolojik vitrinlere buyurun…

Kapitalizmin gelişmesi ile birlikte bir AVM mimarisi ortaya çıktı. Bu mimari ile birlikte alıcıların ürünleri rahatça ve uzun uzun, vitrin önünde görebilmeleri ihtiyacı doğdu. İnsanlar alışverişlerinde görebildiği ve dokunabildiği ürünleri satın almayı tercih ediyorlar. Gelişmiş teknolojilerin her alanda boy göstermesinden ötürü iletişim çağı vitrinlere de yansımaya başladı ve günümüz bilgi teknolojileri pek çok şeyi destekleyebilecek nitelikte. İşte bu noktada mağaza vitrinlerinizi müşterinizi etkilemek ve ürünlerinizi teşhir edebilmek için bir alan haline dönüştürebilirsiniz.

İnteraktif Vitrin

 

İnteraktif vitrin teknolojisi, vitrin ile kullanıcı arasındaki derinlikten yararlanarak, hareketleri ile etkileşim yaratılması; vitrin üzerindeki görüntü ile kullanıcıyı iletişime geçiriyor. Müşteri hem ürünleri incelerken hem de vitrini istedigi gibi değiştirebiliyor. Bu da aslında standart vitrin kavramını tamamen ortadan kaldırıyor. Amaç; müşterinin uygulamada bir rol almasını sağlamak ve sanal olarak marka deneyimi sunmaktır. Bu uygulama ile sadece mağaza içine giren müşteri ile değil, aynı zamanda serbest trafikteki her bireyle de ekstra maliyet üretmeden etkileşim fırsatı yakalanabilir.

Öne çıkan avantajlarını sıralarsak:

 

  • Mağaza içi operasyonu ve trafiği etkilemeksizin müşteri ile dış mekanda bilgi paylaşabiliyorsunuz.
  • Kiosk, mağaza için tablet vs. uygulamalara göre çok daha ekonomik ve geniş etkileşim yüzeyi ile mağazanın vitrin camı üzerinden ilişki kurabiliyorsunuz.
  • Outdoor reklam kullanımı ile karşılaştırdığınızda yapılan yatırım hem çok daha makul hem de süresiz.
  • Çok sayıda iletişim projesini aynı düzenek ve yatırım üzerinden sayısız kez döndürebiliyorsunuz.
  • Kurulan sistemi lokasyonlar arası transfer edip farklı zaman birimlerinde, farklı yerlerde etkileşim yaratabiliyorsunuz.
  • Eş zamanlı olarak çok sayıda vitrinde kurgulandığında, çok ilde yaygın bir iletişim kampanyası etkisi yaratmasına olanak sağlıyorsunuz.
  • Yoğun trafikli mekanlarda, mağaza önünden geçen hemen her bireyle göz teması ve algı yaratabiliyorsunuz.
  • Koreografi esprili kurgulanırsa, sosyal medya tarafında ve VOM olarak yayılımı çok hızla gerçekleşiyor.
  • Alışılagelmiş iletişim mecralarından tamamen ayrıştığı için tüketici tarafında çok daha hızlı göz teması ve algı yakalıyor.
  • Sabit vitrin düzeneği yerine hareketli bir görsel sunum ile çok daha fazla ürünü vitrine taşıyabiliyorsunuz. Tüketici canlı olarak izlediği defileden istediği ürünü beğenebiliyor.

Hologram

 

Hologram teknolojisiyle hayal ettiğiniz her şey vitrininize yansıyor!

 

Yıllardır süre gelmiş reklam panoları, led ışıklar, vitrine yapıştırılanlar… Bugün, artık tarih oluyor. Yeni ters projeksiyon ve hologram reklam teknolojisiyle artık dilediğiniz her görüntüyü vitrininize, standınıza uygulayabilir; hologram reklamı görmek istediğiniz bütün cam yüzeylere yansıtabilirsiniz. Görüntü içeriğini istediğiniz gibi belirleyebileceğiniz, kullanımı kolay bir sistemdir. Sadece reklam alanında değil dikkat çekici dekorasyon, kampanya ve tanıtım içerikleri için de kullanabilirsiniz.

 

Hologram teknolojisinde vitrinlerde kullanabilmek üzere geliştirilmiş farklı teknikler bulunmaktadır.

3D Holo Led

 

Özel yazılım yardımı ile yüksek devirlerde pervane mantığı ile led şeritlerin dönmesi, akabinde izleyenlere boşlukta 3 Boyutlu görüntü izliyormuş hissini uyandıran, en yeni görüntü teknolojisidir.

Hologram Pleksi Ekran

 

Ters açı projeksiyon folyo ürünlerinin cama montajının zahmetli ve hassas oluşundan yola çıkarak geliştirilen Hologram Pleksi Ekran, adından da anlaşılacağı üzere pleksi panel içine monte edilerek üretilmiş plakalardır. Yüzde 80 geçirgenlik görüntü özelliği ile çift taraflı görüntü verebilmektedir.

Growring Holographic Jewelry Try On

Türkiye’nin ilk mekanik kol saati Karadağ No 1 3d hologram stand;

Bambi ayakkabı sanal çalışması ters projeksiyon filmi holografik vitrin;

3 HOLOGRAFİK SANAL VİTRİN

Louis Vuitton 3D holographic projection

Cartier Time Art exhibition Astroregulateur hologram

3D Mapping for Cartier

HYPERVSN installation for Louis Vuitton in Selfridges

Hologram showcase – Jewelry

Yazan: Enes Aydemir

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.