Home / Vitrin Mühendsliği  / 8 Saniyelik Mutluluk

8 Saniyelik Mutluluk

Gelişen teknoloji ile yaratılan yeni vitrin teknolojileri ise tüketicinin daha fazla ilgisini çekebilecek çözümler sunabiliyor. Bu çözümlerle müşteriler hem vitrininizde daha uzun süre vakit geçiriyorken hem de izlenimi deneyime dönüşebiliyorlar. Bu deneyimler de ürününüzün akılda kalıcılığını sağlıyor.

Kuyumculuk sektörü gibi tüketicinin çok titiz davrandığı bir alanda da bu teknolojileri kullanarak, rakiplerinizden sıyrılıp fark yaratabilir ve büyük emeklerle tasarladığınız ürünlerinizin akılda kalıcılığını sağlayabilirsiniz. Özellikle kuyumculuk sektöründe müşterinin mağazanın içerisine girmesi ve pazarlamacı ile birebir ilişki kurması “Satış” konusunda çok önemlidir. Bu vitrin teknolojileri ile mağazanın içerisine girmeyen, sadece oradan geçmekte olan tüketiciyi dahi yakalayabilir, markanızın mesajını ulaştırabilirsiniz. Üstelik bu teknolojileri mağazanız kapalıyken de kullanabilirsiniz. Bu özellik geç saatlerde dahi kalabalık trafik akışına sahip cadde üzeri mağazalar için çok kullanışlı olacaktır.

Hedef kitlenize klasik yöntemlerle edilgen bir şekilde ulaşmaya çalışmaktansa iletişim konusunda etken olan yeni vitrin teknolojilerini kullanarak hedef kitlenizi genişletmeniz daha olası… Neticede her marka için etki ve akılda kalıcılık vazgeçilmez unsurlardır. Bu bağlamda tüketicinizle izlenime dayalı bir iletişim kurmak yerine onlara akılda kalıcı bir deneyim sunmanız sizi tercih sebebi kılacaktır.

Ekran Teknolojileri

 

Vitrin camlarını dev TV ekranına çeviren teknoloji, vitrinleri gün ışığında bile net görüntü sunabilen dev ekranlara dönüştürüyor. Üstelik düz ekran televizyonlara kıyasla çok daha ekonomik olan bu yeni teknoloji sayesinde, ekrana dilediğiniz şekli verebiliyorsunuz.

 

Düz ekran teknolojilerinin iyice yaygınlaştığı günümüzde, vitrin camlarını dev TV ekranına çeviren teknoloji dikkat çekme, reklam veya bilgi verme amacıyla birçok mağaza ve kurumda kendilerine yer buluyorlar. Vitrinin kendisini dev bir ekrana dönüştürüyor.

 

Birçok kurumda bilgilendirme veya dikkat çekmeye yönelik olarak kullanılan ekranlara yeni bir alternatif getiren bu teknoloji, aslında mikro imalat yöntemleriyle üretilmiş özel bir projeksiyon filminden ibaret. Sistemi kullanabilmek için öncelikle filmi vitrin veya tercih edebileceğiniz herhangi bir diğer şeffaf yüzey üzerine yapıştırıyorsunuz. Daha sonra arkasına yerleştireceğiniz projektör cihazı yardımıyla görüntüyü üzerine yansıtıyorsunuz.

 

Yeni teknolojinin getirdiği bir diğer avantaj; projeksiyon filmini dilediğiniz şekilde kesip kullanabiliyor oluşunuz. Film sadece kendi üzerine düşen projeksiyon ışığını yansıttığı için filmi dilediğiniz bir şekle uygun olarak kestiğinizde sadece kestiğiniz şekil üzerinde görüntü oluşuyor. Bu sayede dört köşe ekran fikrinden sıyrılarak, uygulamayı yapacağınız ortama veya kurumsal iş anlayışına uygun çok farklı görüntü alanları elde edebiliyorsunuz. Hatta dilerseniz görüntüyü kurum logonuza uygun kesilmiş bir film üzerine yansıtmanız dahi mümkün.

Transparan Lcd Box

 

İster showroom ister fuarlarınızda ya da mağazalarınızda, kolayca ürünlerinizi özel animasyonlar ile tüketicinize sunmanıza olanak sağlayacak bu ürün, dikey ve yatay formda olmak üzere farklı ölçülerde size uygun bir çok seçenekler sunabiliyor.

Transparan Led Ekran

 

Saydam Led ekran olarak da adlandırılan bu ekran teknolojisinin sağladığı yüzde 85 oranında şeffaf görüntü ile istediğiniz tanıtıcı ya da bilgilendirici görsel içeriği ekranınızda oynatırken aynı zamanda vitrinde bulunan teşhir ürünlerinizi hedef kitlenize sunma imkanı veriyor. Böylelikle ekranınızda tanıtım videosu yayınlarken, vitrininizdeki teşhir ürününüzü perdelememiş oluyorsunuz.

 

Transparan Ekran teknolojisi ile hemen hemen tüm video ve resim formatlarını tek bir merkezden, kolaylıkla tüm şubelerinizdeki ekranlarınıza yansıtarak; indirim, kampanya, kurumsal mesaj, reklam ve sosyal medya görüntülerinizi paylaşabilirsiniz.

Vitrin Sound

 

Vitrinlerinizi seslendirmeye yarayan bu ürün ile hedef kitlenize mesajlarınızı çok daha kolay, şık ve etkin yolla yapmanıza olanak sağlanmakta. Bu ürünün kendi üzerinde yer alan yapışkan bandı ile zahmetsizce hızlıca kurulum yapabilirsiniz. Avuç içine sığacak kadar ergonomik olan bu ürün, kendinden beklenmeyecek ses kalitesi ve performansı ile kendine hayran bıraktırır.

 

Kullanım Alanları: Mağaza vitrinleri, kiosk, interaktif ekran uygulamaları, ofis, toplantı odası, müze gibi birçok yerlerdir.

Yazan: Enes Aydemir

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.