Home / Mücevher  / Kudretin Simgesi Mühür

Kudretin Simgesi Mühür

Kültür ve sanat tutkusu ile zanaatkarlığa duyulan saygıyı bir araya getiren Kiswah Jewellery; Classics Collection’a ait tasarımı ile Osmanlı Devleti’nde kudretin simgesi olmuş bir mühürden ilham alıyor ve yeni nesil mücevher anlayışını geçmişimizin değerleri ile bir araya getiriyor.

Osmanlı Devleti’ne altın çağını yaşatan Kanuni Sultan Süleyman’ın mühründen esinlenen tasarım, KISWAH’nin usta zanaatkarları tarafından incelikle işleniyor ve geçmişten bugüne tarihin izini bırakan bir mücevher olarak sektöre farklı bir bakış açısı getiriyor. Yüzyıllardır asilliğini hiç kaybetmeyen altının yanı sıra tasarımında gümüşe de yer veren KISWAH, kıymetli tarihimizin derinliklerini, yaşanmışlığın izlerini tasarımlarına ustalıkla yansıtıyor. Akademik araştırmalarla desteklediği tasarımları sayesinde mücevherlerine tarihsel bir değer katıyor.

Kültürel ve sanatsal değerlerin en yoğun şekilde yaşandığı Selçuk ve Osmanlı dönemlerinden esinlenerek hazırlanan Classics Collection, dönemin büyülü güzelliklerinin yansımalarını mücevher severlerle buluşturuyor.

Düzenleme: Ayşe T.

Değerlendirme
YORUM YOK