Home / TRENDLER  / Gözlerinizi parlatacak 10 inci modeli

Gözlerinizi parlatacak 10 inci modeli

Audrey Hepburn ile bir ikona dönüşen inci, uzun yıllardır pırlantanın gölgesinde kalsa da hep hayatımızda, zamansız bir parça. Bu yıl modacılar o beklediğimiz müjdeyle geldiler. Artık hepimiz içimizdeki asalet ve romantizmi, inci takılarımızla dışa vurabileceğiz. Hanımlar annelerimizin sandıklarını karıştırıp incileri ortaya çıkarma zamanı. İnci yeniden moda!        

1- Sıralı inci

Gucci

Üç sıra inciyi, bu senenin diğer trendi olan renkli taşlarla birleştirmek… Gucci’nin inci kolye yorumu, şehirli modern kadına hitap ediyor. Ve elbette ayrıntıda hayvan motifi görmek mümkün…

2- Choker vazgeçilmezi

Mizuki Jewels

 

Bu konuda fazla söze gerek var mı, bilmiyorum. Elbette bir kadına en çok yakışan tasarımlardır choker kolyeler. Bir de inciyle birleşince… Mizuki, bu konudaki farklı yorumuyla adeta bir çığır açmış.

3- Güçlü kadınlar sert inciler

Coco Chanel

Birkaç sıra halinde asaletle taşınan inciler… İncinin naif ve saf halinin yanında, sert ve güçlü tarafı da vurgulanıyor, tıpkı günümüz kadını gibi…

Tiffany

4- Çabasız ve doğal

İncinin primitif formlarının, üst üste ve karmaşık düzende kullanımı da dikkat çekici bir ayrıntı… Hem günlük hem de davetlerde kullanımı göz kamaştıran bu model sanırım benim gibi pek çok kadının da favorisi…

Buccellati

Mizuki

5 – Vahşi Güzellik

İnciyi aksesuardan çıkarıp bir giysiye dönüştüren bu model, yerli köklerine dönüşü hatırlatıyor. Daha çok gece kullanımına uygun görünse de neden hayal gücümüzü serbest bırakmayalım ki?

6- Sade, masum ve nostaljik

Buccellati

İnci küpeler ve yakaya takılacak şık bir broş… Bize 1960’ların modasını anımsatsa da bu zarafete kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum.

7- Yalnız 1 inci

Piaget

 

Tiffany

Her türlü kombininizle kullanabileceğiniz; zarif, sade ve büyüleyici… Hemen göze çarpmayan ancak tamamlayan… Tek bir incinin ince bir zincir ucunda salınması… Her halinize güzellik türden.

8- Elbette siyah inci

Buccellati

Chanel

Karanlık ve güzel… Siyah inci zamansız mücevherlerden… Kontrast oluşturacak renklerle kullanıldığında göze çarpıcılığı kat kat artmakta…

9- Biraz abartmanın kime ne zararı var

Gucci

Cartier

Vintage ve ölümsüz… Her zaman muhteşem… Nadir bulunurluğun tanımı… Kullanmaktan çekinmeyin zira vintage tasarımların, yeri geldiğinde günlük hafif kıyafetlerle uyumu sizi şaşırtacak.

10- Kraliçelere layık

Cambridge Düşesi Kate Middleton

Birçok gelenekte inci, asaletin sembolü. Ayrıca aile mücevherleri arasında yer alıyor. Dolayısıyla kraliyet düğünleri ve davetlerinde de rastlıyoruz. Kimi zaman taç olarak kimi zaman muhteşem bir gerdanlık ya da ikisi birden. Spor ya da haute couture… İnciyi nasıl ve ne ile kombinleyeceğinizi seçin sadece.

Ve bonus…

İnciden bu kadar bahsedip Betûl Mardin’i anmamak olmaz. Harika bir geleneği varmış Betûl Hanım’ın ailesinin. Yeni doğan her kız çocuğuna bir tane inci hediye edip her yıl doğum gününde de bir inci ekleniyormuş. Böylece ‘18 yaşına geldiğinde bir inci kolyesi olur’ diyor, Betûl Mardin. Öyle zarif bir gelenek ki bu… Bence hepimiz bu geleneği kendi ailemize kazandırmalıyız. Ne dersiniz?..

Bu yazıdan sonra gittiniz, annenizin sandığını karıştırdınız; ama o da ne, kız kardeşiniz sizden hızlı davranmış! Hiç üzülmeyin, pek çok marka bu yıl inciyi kreasyonlarına dahil etti. Farklı tarzlarda ve tasarımlarda pek çok inci aksesuara ulaşmak mümkün… Yeter ki siz inci gibi parlamak isteyin.

Yazan: Ece Başböyük

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.