Home / MAGAZİN  / Cannes Bu Yıl “Bomba” Gibiydi

Cannes Bu Yıl “Bomba” Gibiydi

Bu sene 71’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali, yaşanan skandallar ve protestolar ile sinema ve magazin gündemine bomba gibi düştü.

8-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 71’nci Cannes Film Festivali bu yıl da fırtınalı geçti. 8 Mayıs’ta açılan festivalde oldukça renkli anlar yaşandı.

Eski Hollywood film yapımcısı Harvey Weinstein ile ortaya çıkan cinsel taciz ve istismar skandalı, Cannes Film Festivali’ne damgasını vurdu. Medyada oldukça yer tutan bu konu hakkında; Cate Blanchett’in öncülük ettiği ve aralarında Jane Fonda, Salma Hayek, Marion Cotillard ve Kristen Steward gibi önemli isimlerin bulunduğu 82 kadın katılımcı, kırmızı halıda sessiz bir protesto gerçekleştirdi.

Ayrıca festival yönetimi, taciz skandalı sonrasında katılımcılara yönelik acil yardım hattı devreye sokması ve özçekim yasağı gibi yenilikler getirmesiyle de dikkat çekti.

Festivalde protestolar sadece bununla da kalmadı. Ayrıca Rus yönetmen Kirill Serebrennikov’un filmi (Leto) festivalde yarışırken, yolsuzluk suçlamasından dolayı ev hapsinde oluşu, festival katılımını engelledi.

Filmin oyuncuları, adının yazılı olduğu bir pankart ile kırmızı halıya çıkarken, hapis olmasını protesto eden bir konuk da göğüslerini açığa çıkaran bir kıyafetle protesto etti.

Mücevherler Göz Kamaştırdı

 

Tüm Bunlar olmasına karşın, festival yine de ihtişamlıydı. Özellikle kırmızı halıdaki kıyafet, mücevher ve aksesuarlar göz kamaştırıcıydı.

Böylesi festival ve etkinlikler, bizlere mücevher ve takı modasından da kısa kesitler sunuyor. Daha çok sallantılı ve iri küpeleri takmayı tercih eden ünlüler, kıyafetleriyle mücevherlerini yarıştırdılar. Popüler markaların, moda ve mücevher tasarımcılarının adeta ürünlerini sergileyen ünlü isimler, kırmızı halıda ışıl ışıl boy gösterdi.

Bu yılki Cannes Film Festivali’nin jüri başkanlığını Cate Blanchett üstlendi.

Ayrıca Blanchett, daha önce giydiği bir kıyafeti, kırmızı halı töreninde tekrar giyerek, çevreye olan duyarlılığını ve sürdürülebilir modaya vurgu yaptı.

Gelelim birbirinden şık mücevher ve aksesuarların geçidine…

Penelope Cruz ve Javier Bardem

Penelope Cruz

Stella Maxwell

Aishwarya Rai Bachchan

Amber Heard

Amber Heard

Anita Chui

Chloe Sevigny

Deepika Padukone

Diane Kruger

Elsa Hosk

Fan Bingbing

Fan Bingbing

Georgia May Jagger

Iris Mittenaere

Isabeli Fontana

Kristen Stewart

Lea Seydoux ve Thierry Fremaux

Mahira Khan

Petra Nemcova

Romme Strijd

Tallia Storm

Victoria Bonya

Ve son olarak da Türkiye’den Magnum’un davetlisi olarak Cannes’e katılan bir güzel: Serenay Sarıkaya

Ve son olarak da Türkiye’den Magnum’un davetlisi olarak Cannes’e katılan bir güzel: Serenay Sarıkaya

Yazan: Gonca Çipe

Değerlendirme
YORUM YOK