Home / PÜF NOKTALARI  / Altın Maskenin Cilde Etkisi

Altın Maskenin Cilde Etkisi

Altın, sanıldığının aksine sadece takıda kullanılmamakta, farklı alanlarda kullanımı ile de karşımıza çıkmaktadır. Son yılların popüler konusu olan “Altın Maske” de bunlardan sadece biridir.

Cildin gençleşmesini, sıkılaşmasını sağlayan ve 24 ayar altın tozundan yapılan adı üstünde “Altın Maske”nin ilk olarak Japonlar tarafından uygulandığı bilinse de geçmişi Kleopatra dönemine kadar uzanıyor.

Altının cildi iyileştirdiği ve güçlendirdiği uzun yıllardır bilinmekle… Mücevherat olarak kullanıldığında bile hücreler arasındaki deformasyonu, yeniden yapılandırılmasını sağladığı gözlemlenmiştir.

Güzellik merkezlerinde yaptırabileceğiniz altın maskeyi, ayrıca aktardan temin edeceğiniz sarı altın tozu ve su ile evde kendiniz de yapabilir; macun şekline getirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Altın maskenin faydaları ise saymakla bitmiyor: Cildin nem oranını koruyup ölü hücreleri dirilterek cildi gençleştiriyor; sivilce, akne ve siyah noktaların temizlenmesine, aynı zamanda gözeneklerin arınmasına yardımcı oluyor.

Yazan: Gülcan Şenkal

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.