Home / MAGAZİN  / Altın Küre’de Mücevher Işıltısı

Altın Küre’de Mücevher Işıltısı

Bu yıl 76’ncısı düzenlenen, yılın en iyi film ve Amerikan dizilerine verilen 2019 Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri, Beverly Hilton Otel’de sahiplerini buldu.

Los Angeles’ta Beverly Hilton Otel’de düzenlenen ve sunuculuğunu Sandra Oh ve Andy Samberg’in üstlendi. Altın Küre Ödülleri gecesine katılan isimler, geçtiğimiz yıl Hollywood’daki taciz skandallarını protesto etmek amacıyla kırmızı halıda, siyah giyinme kararı almıştı. Bu yıl ise renkli kıyafetlerle göz kamaştıran ünlü isimlere, birbirinden şık ve gösterişli takıları eşlik etti.

Küpeler revaçtaydı

 

Kırmızı halıda boy gösteren yıldızların kıyafetleri kadar gecede kullanacakları takıları da merak konusuydu. Bu yıl kırmızı halıya damgasını vuran takılar ise şüphesiz küpelerdi. Kolyeler, bileklikler, broşlar ünlü yıldızların kıyafetlerini parlatan detaylar olsa da yıldızların büyük bir kısmının kendilerine ışıltı katmak adına sadece küpe tercih etmeleri oldukça dikkat çekiciydi. Kombinlerine uyacak ebat, parlaklık ve renkte mücevher tercih eden ünlü isimler, adeta mücevher markalarının yarışına da sebep oldu.

Gecede ödüllere gelince…

 

Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından her yıl verilen Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri, Oscar’ın habercisi olarak görülüyor. “Bohemian Rhapsody” “En İyi Film” seçilirken, başrol oyuncusu “Rami Malek” “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kucakladı. Altın Küre’nin favorileri arasında gösterilen ve 6 dalda aday gösterilen “A Star Is Born” Lady Gaga’nın başrolünde yer aldığı film için bestelediği “Shallow” şarkısıyla “En İyi Film Şarkısı” ödülünü kazanarak, tek ödülle gecenin hayal kırıklığı yaşayan yapımı oldu. Gecenin sunucularından “Sandra Oh”, “Killing Eve” dizisindeki performansıyla drama dalında “En İyi Kadın Dizi Oyuncusu” seçildi. Drama dalında “En İyi Dizi” “The Americans” olurken, “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü “Bodyguard” dizisinden “Richard Madden”e gitti. “Roma” filmi, hem “Yabancı Dilde En İyi Film” hem de “En İyi Yönetmen” olmak üzere iki ödül aldı. “Green Book” filmi de müzikal ya da komedi dalında “En İyi Film”, “En İyi Senaryo” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Mahershala Ali)” ödülleri ile geceye, “En çok ödül alan yapım” olarak damgasını vurdu. Usta oyuncu “Michael Douglas”, “The Kominsky Method” dizisiyle komedi dalında “En İyi Erkek Oyuncu” seçildi.

2019 Altın Küre Ödül Töreni kırmızı halısında, yıldızların tercih ettiği gösterişli ve ışıltılı mücevherler

Haber: Enes Aydemir

Değerlendirme
YORUM YOK

Sorry, the comment form is closed at this time.